Restorānu asociācija: Covid-19 krīzes laikā Latvijā slēgti aptuveni 10% ēdinātāju

Covid-19 krīzes laikā darbību Latvijā ir pārtraukuši aptuveni 10% ēdinātāju. Tā intervijā Latvijas Radio norādīja Latvijas Restorānu asociācijas prezidents Jānis Jenzis.

Viņš norādīja: "Ir dažādas aplēses gan no piegādātājiem, kas strādā ar restorāniem, gan mūsu pašu aptaujām, taču aptuveni 10% mūsu kolēģu ir pametuši tirgu."
Jenzis uzsvēra, ka šis rudens un ziema būs ļoti nozīmīgs nozares nākotnei, kas tiek gaidīta ar lielām bažām.
Ekonomikas ministrija (EM) ir izveidojusi darba grupu rudens scenāriju izstrādei, taču uzņēmējiem joprojām trūkst skaidrības, sacīja Jenzis.
"Man nepatiktu nonākt pagājušā gada situācijā, kad praktiski viss tiek aizslēgts vienā dienā un pēc tam pusgadu stāv slēgts," sacīja Jenzis.

EM skaidrojusi, ka turpina darbu pie ēdināšanas nozares atbalsta pasākumiem. Tie plānoti gan pagaidu nodokļu atvieglojumu veidā, gan nosacījumu maiņas veidā, lai restorāni varētu apkalpot bērnus līdz 12 gadu vecumam vakcinēta vecāka pavadībā.
EM parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone sacīja, ka Finanšu ministrija vēl ir jāpārliecina.
Viņa sacīja: "Papildu atbalstam joprojām aktuāls ir priekšlikums par samazinātu PVN uz noteiktu laiku kā Covid atbalsta pasākumu, lai nozare ātrāk atveseļotos. Tas nozīmē, ka esam gatavi atbalstīt tos, kuri strādā, nevis tiem, kuri nav, un šobrīd tiek saskaņots informatīvais ziņojums Ministru kabinetam tieši par šo jomu.Otra lieta, ko ministrijā aktīvi apspriežam, ir iespēja arī ģimenēm ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, kuri nav vakcinējušies. saņemt ēdināšanas pakalpojumus nosacītajā zaļajā režīmā, kā to sauc Informatīvais ziņojums ir saskaņošanas procesā ar Finanšu ministriju, un mēs paredzam, ka viņi noteikti iebildīs, bet jebkurā gadījumā diskusija turpināsies un mēs virzīsies uz priekšu."

Tikmēr Restorānu asociācijas prezidents atzīmēja, ka šī gada vasaras sezonu uzņēmēji labāk pavadījuši ārpus Rīgas, pateicoties vietējam tūrismam. Viņš norādīja, ka Rīgas ēdinātājiem klājies salīdzinoši sliktāk, jo durvis uz Latviju starptautiskajiem tūristiem plašāk tika atvērtas tikai jūlija vidū.
Jenzis arī atzina, ka pērn ēdinātājiem vasaras sezona bijusi veiksmīgāka: "Salīdzinot ar 2020.gadu, kad darbojās Baltijas burbulis, šogad bija krietni sliktāk."
Vienlaikus Jenzis kritizēja pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, kas Latvijā ir augstāki nekā kaimiņvalstīs un ilgst pārāk ilgi. Biedrības prezidents uzskata, ka Latvijā ir salīdzinoši sarežģīta testēšanas sistēma, lai varētu apmeklēt publiskās vietas un ka ir jāpaplašina testēšanas iespējas un pieejamība.
Dalīties
Tikai viena konsultācija ar kompānijas Kavis speciālistu atrisinās 99% no jūsu jautājumiem
Pierakstieties uz konsultāciju un uzziniet:
Kādi dokumenti Jums nepieciešami projekta apstiprināšanai
Kādā laika posmā iespējams iegūt nepieciešamos dokumentus, atļaujas un kā paātrināt procesu
Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
Un saņemiet atbildes uz citiem jautājumiem
  Pierakstieties uz abonēšanu, lai no uzņēmuma Kavis saņemtu jaunus rakstus no dažādām biznesa jomām
  Mēs dalāmies ar visu, ko zinām paši: izmaiņas likumdošanā, informācija par noteikta veida dokumentiem
  Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
  Palīdzība tirdzniecības un būvniecības dokumentācijas iegūšanā
  Made on
  Tilda