Maksimālais būvniecības laiks ir astoņi gadi

Būvniecības likums, kas stājās spēkā 2014. gada 1. oktobrī, nosaka maksimālo būvniecības termiņu astoņi gadi. Šis periods attiecas arī uz ēkām, kuru būvniecība sākta pirms 2014. gada.


Tas nozīmē, ka visas ēkas, kas uzsāktas pirms 2014. gada decembra, ir jānodod ekspluatācijā līdz 2022. gada 30. novembrim, kas ir mazāk nekā gads no termiņa.

Būvniecības likums attiecas arī uz ekspluatācijā nenodotas ēkas iegādi un šo ēku īpašnieku mantiniekiem. Būvvalde atgādina: mainoties būves īpašumtiesībām, būvniecības procesam paredzētais laiks paliek nemainīgs - astoņi gadi.

Būvvalde atkārtoti atgādina iesākto un nepabeigto būvju īpašniekiem par Būvniecības likumā noteikto regulējumu un aicina savlaicīgi uzsākt dokumentāciju būves nodošanai ekspluatācijā, jo nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu ēkas nodošanai ekspluatācijā. var ilgt vairākus mēnešus.

Būvvalde arī informē, ka vienkāršotajām būvniecības iecerēm (paskaidrojuma raksts, apliecinājuma karte) lēmums par būvniecības ieceres akceptu ir spēkā piecus gadus, skaitot no dienas, kad pieņemts lēmums par būvniecības ieceres akceptu, un plāns jāīsteno šajā termiņā, ja speciālajos būvnoteikumos nav noteikts citādi.


Ko darīt, ja nav iespējams ievērot maksimālo būvdarbu termiņu?


Būvvaldē skaidro, ka maksimālais būvniecības termiņš var tikt pagarināts maksimāli uz trim gadiem. Lai to izdarītu, jāiesniedz pieteikums ar lūgumu pagarināt būvniecības termiņu (pieteikumam jāpievieno būvuzņēmēja civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises kopija, kas izsniegta uz pieprasīto pagarinājuma termiņu); jāveic aktuāla būves kadastrālā uzmērīšana un būvvaldē jāiesniedz ēkas un uz tās izbūvēto ārējo inženiertīklu izvietojuma plāns.Dalīties
Tikai viena konsultācija ar kompānijas Kavis speciālistu atrisinās 99% no jūsu jautājumiem
Pierakstieties uz konsultāciju un uzziniet:
Kādi dokumenti Jums nepieciešami projekta apstiprināšanai
Kādā laika posmā iespējams iegūt nepieciešamos dokumentus, atļaujas un kā paātrināt procesu
Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
Un saņemiet atbildes uz citiem jautājumiem
  Pierakstieties uz abonēšanu, lai no uzņēmuma Kavis saņemtu jaunus rakstus no dažādām biznesa jomām
  Mēs dalāmies ar visu, ko zinām paši: izmaiņas likumdošanā, informācija par noteikta veida dokumentiem
  Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
  Palīdzība tirdzniecības un būvniecības dokumentācijas iegūšanā
  Made on
  Tilda