Būvmateriālu izmaksas gada laikā palielinājās par 16,6 %

Būvizmaksu līmenis Latvijā oktobrī salīdzinājumā ar septembri palielinājās par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas pieauga par 2.6%, mašīnu un iekārtu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 0.3%, bet darba ņēmēju darba samaksa samazinājās par 0.1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija.

Oktobrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja smiltis, dolomīta šķembu, kā arī asfaltbetona cenu kāpums. No otras puses, izaugsmi bremzējoši ietekmēja palīgstrādnieku algu samazinājums ceļu būvē un mākslīgo būvju būvniecībā.

Salīdzinājumā ar 2020. gada oktobri būvniecības izmaksas palielinājās par 11,2 %. Būvmateriālu cenas pieauga par 16,6 %, mašīnu un iekārtu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas - par 6,4 %, bet strādnieku algas palielinājās par 4,6 %.

2021. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniegs aptuveni 200 būvniecības uzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvmateriālu cenas, ko uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksa aprēķināšanai rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķināšanai, tiek izmantotas arī būvniecības izmaksu indeksa aprēķināšanai. Turklāt aprēķinos izmanto reģistrētās būvmateriālu patēriņa cenas, skaidro CSB.

Turklāt cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvniecības uzņēmumi, kuros 2020. gadā būs lielākais pašizguldījumu būvniecības apjoms. No aptaujātajiem uzņēmumiem 90,3 % veica pašizpildes darbus, kas pārsniedza 1 miljonu eiro gadā, no kuriem 34 % uzņēmumu veica vairāk nekā 5 miljonus eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritēriji ir to apgrozījums un specializācija.

Pārskatu par būvniecības resursu cenām oktobrī iesniedza 95,6% uzņēmumu, iesniegto datu apjoms un kvalitāte būtiski neatšķiras no iepriekšējiem periodiem. Oktobrī būvniecības kopējo izmaksu indekss atbilst statistikas pamatprincipiem un vispārējiem kvalitātes kritērijiem, skaidro CSB.
Dalīties
Tikai viena konsultācija ar kompānijas Kavis speciālistu atrisinās 99% no jūsu jautājumiem
Pierakstieties uz konsultāciju un uzziniet:
Kādi dokumenti Jums nepieciešami projekta apstiprināšanai
Kādā laika posmā iespējams iegūt nepieciešamos dokumentus, atļaujas un kā paātrināt procesu
Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
Un saņemiet atbildes uz citiem jautājumiem
  Pierakstieties uz abonēšanu, lai no uzņēmuma Kavis saņemtu jaunus rakstus no dažādām biznesa jomām
  Mēs dalāmies ar visu, ko zinām paši: izmaiņas likumdošanā, informācija par noteikta veida dokumentiem
  Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
  Palīdzība tirdzniecības un būvniecības dokumentācijas iegūšanā
  Made on
  Tilda