Ziemassvētku tirdziņi Latvijā darbosies «zaļajā režīmā»

Ielu tirdziņi, tostarp Ziemassvētku tirdziņi, kas līdz šim bija liegti, tomēr drīkstēs notikt "zaļajā režīmā" - tātad būs pieejami personām ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu, to paredz valdības otrdien, 30. novembrī, atbalstītie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Ielu tirdzniecības organizētājam jānodrošina, lai norises vieta darbotos epidemioloģiski drošā vidē. Tas ietver vismaz divu metru attāluma nodrošināšanu starp tirdzniecības vietām un iespēju katras norises vietas apmeklētājiem ievērot vismaz divu metru attālumu.
Ielu tirdzniecības organizatoram būs pienākums kontrolēt un regulēt apmeklētāju plūsmu, lai nodrošinātu apmeklētāju brīvu pārvietošanos pa ejām un novērstu pastiprinātu drūzmēšanos. Tas ietver vismaz divu metru attāluma ievērošanu starp tirdzniecības vietām un apmeklētāju rindām dažādās tirdzniecības vietās saskaņā ar grozīto rīkojumu.
Tirgos nebūs atļauti tādi izklaides pasākumi kā tematiskie festivāli, atrakcijas, muzikāli priekšnesumi. Tas neattiecas uz tematiskām izstādēm, ja tiek ievērots divu metru attālums starp atsevišķiem apmeklētājiem vai dažādu mājsaimniecību locekļiem.
Organizatoram būs nepieciešams norobežot ielu tirdzniecības laukumu un pārbaudīt apmeklētāju Covid-19 vakcinācijas vai slimības sertifikātus pie ieejas tirgū. Uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina vismaz 10 kvadrātmetri no ielu tirdzniecības zonas platības.


KONTEKSTS:

Iepriekš uz ārkārtējās situācijas laiku Latvijā bija aizliegts organizēt ielu tirdzniecību, piemēram, gadatirgus, Ziemassvētku tirdziņus un tamlīdzīgus tirdzniecības pasākumus. Taču Operatīvās vadības grupa pagājušajā nedēļā konceptuāli apstiprināja Ziemassvētku tirdziņus.


Dalīties
Tikai viena konsultācija ar kompānijas Kavis speciālistu atrisinās 99% no jūsu jautājumiem
Pierakstieties uz konsultāciju un uzziniet:
Kādi dokumenti Jums nepieciešami projekta apstiprināšanai
Kādā laika posmā iespējams iegūt nepieciešamos dokumentus, atļaujas un kā paātrināt procesu
Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
Un saņemiet atbildes uz citiem jautājumiem
  Pierakstieties uz abonēšanu, lai no uzņēmuma Kavis saņemtu jaunus rakstus no dažādām biznesa jomām
  Mēs dalāmies ar visu, ko zinām paši: izmaiņas likumdošanā, informācija par noteikta veida dokumentiem
  Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
  Palīdzība tirdzniecības un būvniecības dokumentācijas iegūšanā
  Made on
  Tilda