Terases varēs darboties arī ziemā
Vasaras terases nevarēs nedemontēt, ja terase ir slēgta. Šajā gadījumā obligāti jāinformē kaimiņu rajona iedzīvotāju centrs. Ja terase turpinās darboties arī pēc 31. oktobra, nepieciešams saņemt atļauju sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai Apkaimes iedzīvotāju centrā.

Pašvaldība skaidroja, ka ir mainītas pašvaldības nodevu likmes par reģistrēto ielu tirdzniecību, nosakot to vienādu visā Rīgas teritorijā un paredzot iepriekš noteikto pašvaldības nodevas likmi samazināt līdz 1,42 eiro fiziskai personai, kurai nav jāreģistrē saimnieciskā darbība līdz viens eiro. Pašvaldības nodevas likme amatniekiem samazināta arī līdz vienam eiro, ja tirdzniecību veic pats.

Maksa par iegādātās produkcijas pārdošanu ir paaugstināta līdz pieciem eiro līdzšinējo 2,85 un 1,42 eiro vietā. Pašvaldības nodeva 3 eiro apmērā noteikta par mājās gatavotu pārtikas produktu, saldējuma, Ziemassvētku eglīšu un biškopības preču tirdzniecību, savukārt par pašmāju pārtikas vai nepārtikas preču tirdzniecību, ja tirdzniecību veic sev - 2 eiro.

Pašvaldības nodevas aprēķināšanā tiek ņemta vērā jumta projekcijas uz zemes aizņemtā platība gadījumos, ja šī platība ir lielāka nekā tirdzniecībai atvēlētais galds, izņemot ja tirdzniecība tiek veikta pašvaldības iekārtotās ielu tirdzniecības vietās.

Lai sniegtu atbalstu uzņēmējiem Covid-19 pandēmijas laikā, Rīgas dome ir pieņēmusi arī grozījumus saistošajos noteikumos "Par pašvaldības nodevu par pārdošanu publiskās vietās Rīgā", kas paredz nepiemērot pašvaldības nodevu par pārdošanu publiskās vietās uz noteiktiem ielu tirdzniecības veidiem tuvākajos mēnešos.Ielu tirdzniecībai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai nodeva netiks piemērota līdz 2022. gada 31. martam,


bet līdz nākamā gada beigām paredzēts nepiemērot pašvaldības nodevu ielu tirdzniecībai pasākumu, Ziemassvētku, īslaicīga rakstura ielu tirdzniecībai un amatniekiem tirdzniecības veikšanai reģistrētā ielu tirdzniecībā.

Samaksātā nodeva par periodu līdz 2022. gada 31. decembrim tiks atmaksāta līdz 2021. gada 30. decembrim, jo uz 2022. gadu tirdzniecības atļaujas var tikt izsniegtas, sākot no 2021. gada 1. oktobra, norādīja pašvaldībā.
DALĪTIES:
Tikai viena konsultācija ar kompānijas Kavis speciālistu atrisinās 99% no jūsu jautājumiem
Pierakstieties uz konsultāciju un uzziniet:
Kādi dokumenti Jums nepieciešami projekta apstiprināšanai
Kādā laika posmā iespējams iegūt nepieciešamos dokumentus, atļaujas un kā paātrināt procesu
Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
Un saņemiet atbildes uz citiem jautājumiem
Lasīt vairāk:
Pierakstieties uz abonēšanu, lai no uzņēmuma Kavis saņemtu jaunus rakstus no dažādām biznesa jomām
Mēs dalāmies ar visu, ko zinām paši: izmaiņas likumdošanā, informācija par noteikta veida dokumentiem
Noklikšķinot uz pogas, es piekrītu informācijas pārsūtīšanas noteikumiem
Palīdzība tirdzniecības un būvniecības dokumentācijas iegūšanā
Оставьте контакты, чтобы узнать стоимость услуг + получите скидку 10% на полный пакет документов
Введите номер телефона, страница с ценами откроется автоматически:
Нажимая на кнопку, я принимаю условия передачи информации
Скачайте перечень необходимых документов для проверок 6-ю инстанциями и получите скидку 10% на услуги
Введите номер телефона, страница с перечнем документам откроется автоматически:
Нажимая на кнопку, я принимаю условия передачи информации
Перезвоните мне
Наш специалист свяжется с Вами в течение рабочего дня
Нажимая на кнопку, я принимаю условия передачи информации
Made on
Tilda